ÖVRIGT / Speglar / Spegel 12702355
*
nr 1270 2355
Spegel
Gustaviansk stil, 58x44 cm
Utrop:
500 kr
Såld:
500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 26 augusti 2019
kl 20:59:21
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
25/8 20:22:41
1
200 kr
26/8 20:34:24
2
200 kr
26/8 20:34:24
1
200 kr (Budbetjänt)
26/8 20:35:07
2
300 kr
26/8 20:38:19
1
300 kr
26/8 20:38:19
2
300 kr (Budbetjänt)
26/8 20:38:30
1
450 kr
26/8 20:51:39
2
400 kr
26/8 20:51:39
1
450 kr (Budbetjänt)
26/8 20:52:22
2
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Den Gustavianska stilen
Svensk nyklassicism som fått sitt namn efter Gustav III då stilen i huvudsak inföll under hans regeringstid 1771-1792.
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: gustaviansk stil gustavianska gustavianskt spegel speglar
-
6025 Spegel
+ konsol. Höjd: 134+ 68
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 19:28
-
1028 Spegel
+ konsolbord, Empire. Höjd: 170+ 62, bredd: 82-84 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 20:32
-
6098 Spegel
1900-tal, ram i teak. Bredd: 45 cm, höjd: 97 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 20:38
-
6122 Spegel
1900-tal, ram i valnöt, 110x55 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 18:20
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 1270 2355
Spegel
Gustaviansk stil, 58x44 cm
Utrop: | 500 kr |
---|---|
Såld: | 500 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 26 augusti 2019 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
25/8 20:22:41 | 1 | 200 kr |
26/8 20:34:24 | 2 | 200 kr |
26/8 20:34:24 | 1 | 200 kr (Budbetjänt) |
26/8 20:35:07 | 2 | 300 kr |
26/8 20:38:19 | 1 | 300 kr |
26/8 20:38:19 | 2 | 300 kr (Budbetjänt) |
26/8 20:38:30 | 1 | 450 kr |
26/8 20:51:39 | 2 | 400 kr |
26/8 20:51:39 | 1 | 450 kr (Budbetjänt) |
26/8 20:52:22 | 2 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Den Gustavianska stilen
Svensk nyklassicism som fått sitt namn efter Gustav III då stilen i huvudsak inföll under hans regeringstid 1771-1792.
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Svensk nyklassicism som fått sitt namn efter Gustav III då stilen i huvudsak inföll under hans regeringstid 1771-1792.
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: gustaviansk stil gustavianska gustavianskt spegel speglar
-
6025 Spegel
+ konsol. Höjd: 134+ 68
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 19:28 -
1028 Spegel
+ konsolbord, Empire. Höjd: 170+ 62, bredd: 82-84 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 20:32 -
6098 Spegel
1900-tal, ram i teak. Bredd: 45 cm, höjd: 97 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 20:38
-
6122 Spegel
1900-tal, ram i valnöt, 110x55 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 18:20